DIY Hidravlicna rocna

Moderator: SD.com team

Postby driftklinc » Thu Jun 01, 2006 10:40 am

Se strinjam z JohnyR jem.Povem lahko samo se to da ko nozni pedal bremze stisnes je toliko pritiska v lajtungi da tezko vrjamem da bos lahko z rocno bremzo zablokiral zadnja kolesa ,kajti nemoras uporabit taksne sile kot na nogi ki ima zraven se servo ojacevalnik bremze.

Dejansko ze ne pritiskas dokonca nozne bremze bi nacelaoma lahko bremzal zadnji del bolj intenzivno na rocno vendar ker nisva se izprobala nevem + tega imam pa RWD.
Alen bomo probali pa bos videl v nedeljo ok.
drifting - D.Klinc
Driftanje bi bilo potratno.ce nebi imeli vulkanizerjev!
Mobikrog zakon.
http://www.mobisux.com/album/showgaller ... user=40096
driftklinc
Novinec

Postby JohnyR » Thu Jun 01, 2006 11:11 am

Mislim da nimas prav, ce ze bremzas z nozno komot se rocno potegnes, in bo zablokiralo zadnji konc. To sem siguren.

Bom probal par slik zrisat, da nazorno pokazem delovanje.
JohnyR
Profesijonalac

Postby zelez » Fri Feb 23, 2007 1:59 pm

Slike na prvi strani ne delujejo vec. A obstaja mogoce kaksen nov link za slike?
zelez
Novinec

Postby JohnyR » Mon Feb 26, 2007 12:59 pm

zelez wrote:Slike na prvi strani ne delujejo vec. A obstaja mogoce kaksen nov link za slike?

Zrihtano. Zaenkrat so slike malo prevelike, tako da se dolgo nalaga. Bom popoldan zrihtu.
A Supra will emerge and take the throne !!!
JohnyR
Profesijonalac

Postby timmy » Fri Jun 22, 2007 10:37 am

Slike ne delajo :smt002
timmy
Moderator

Postby JohnyR » Fri Jun 22, 2007 11:40 am

Bom popravil. Ko smo postavili novo spletno stran za Raceland, sem pozbil se to dat gor.
A Supra will emerge and take the throne !!!
JohnyR
Profesijonalac

Postby justhim » Fri Aug 22, 2008 6:51 pm

Evo, približno po tem načrtu sem naredil ročdno, treba le še krajšat ročko jo oblečt in povezat..
Image
Image
Image

Načrt sem malce priredil, naj pa omenim da sem namesto zavornega cilindra uporabil cilinder sklopke, ki je delan na malce drugačen princip. Mislim da bi morala zadeva delovati..bomo videli :-D
Image
Image
Image
justhim
Young gun

Postby eraserr » Sat Aug 23, 2008 9:59 am

Imas precej veliko rocico med palicico za potisk cilindra in osjo rocke, tako da zna bit precej trda rocna ce ne bos imel ustrezno dolge rocke. Pa tudi potisna palcka se mi zdi rahlo sibka. Lahko da se motim in da bo vse super, slike lahko tudi varajo. Najboje da kar vse zmontiras in potem preizkusis, pa ce ne bo dobro potem izboljsujes.
eraserr
Redni uporabnik

Postby justhim » Sat Aug 23, 2008 1:57 pm

Hehe, ja malce sem čudno slikal tole..ročka še ni odrezana na pravo dolžino(je nekje 60cm+) in zaradi tega zgleda vse ostalo malo :) Je pa res, da je zaradi tega, ker nisem siguren koliko iz centra mora biti namešena tista palčka zgoraj še pripravljena ena luknja. Če bo pa se zadeva izkazala za pretrdo pa bom spodaj izvrtal še eno luknjo, vendar mislim da bo v tem primeru prevelik hod. Bomo videli :-D Potisna palčka pa je železo debeline 8mm
Image
Image
Image
justhim
Young gun

Postby eraserr » Sat Aug 23, 2008 2:11 pm

Na kater avto pa gre to, ker tudi od tega kaksen fi batka imajo zadnje zavore je odvisno kaksno mora biti razmerje rocice, da imas dovolj moci. Cilinder vidim da je od Lade za sklopko, pogosta izbira. Kar se tice palicice pa sem milsil bolj na tisti del kjer si privaril palicico na sponko, ker debelina 8mm ni problem, ampak tisti stik kjer si zavaril, ker ce ni povsem naravnost je moznost da se ti bo tam skrivilo, ker so sile kar velike. Sploh recimo ko zaviras na nozno zavoro se ustvari v cilindrcku zelo velik tlak ki tisci batek ven, zato pa rabis tisti vijak za omejitev sicer lahko odtrga splento in porine batek ven.
Test bo najboljsi pokazatelj a je vse ok ali bo treba se malo modificirat stvar.
eraserr
Redni uporabnik

Postby justhim » Sat Aug 23, 2008 2:20 pm

Ja čim pridejo cevi sprobamo, drugče pa kar se varjenja tiče sem pa dal zavarit nekemu mojstru tako da upam da bo ok. Skratka bomo videli pa poročam potem

Gre pa zadeva na e36 touring
Image
Image
Image
justhim
Young gun

Previous

Return to Članki